ilk yemek etkinliğimiz!
ev pidesi, ratatouille, kartopu, çay kurabiyesi

Yalova'da 2 gün

Yalova_1

Cumartesi sabahı, Yalova pazarına gidip meyveler alındı, bahçeye inince güller daha da çok açsınlar diye budanıp, vazoya konuldu. Yumurtalı ekmekler anneanne usulü  pişirildi, bir bardak çay ve buz kalıplarının altındaki meyvelerle ikram edildi.

Yalova_2

Akşam, Cumhuriyet meydanındaki Ünsal Balık'ta yeğene cips diye kalamar yedirildi. Balık çorbasının içindeki havuç ve dereotu not edildi, evde denemeye karar verildi.

Yalova_3

Fazla belli etmeden yemek fotoğrafları çekilmeye çalışıldı. Balığın ardından gelen havuçlu sıcak helva da yapılacaklar listesine alındı.

Yalova_4

Pazar günü, "anne Hatice ablayı bize götürelim, bizim bilgisayardan işlerini kolaylıkla yapar!" diyerek bonus puan kazanan dayı kızıyla bol bol oynandı. Anne yapımı pilav ve köftenin yanına ratatouille yapıldı. 8 yaşındaki kuzenle "keşke her gün tatil olsa" hayalleri kuruldu...

Comments

ben yeniyim sayfaları gezmekte zorlanıyorum ama bu site harikaaaaaaaa.bilgisayar kullanmada yeniyimde o bakımdan.

Merhaba, benim sekerparem tatli yegenim Zeynep Betul de dun 4 yasina girdi. Her ne hikmetse ona ne zaman sekerparemmm desem, şekerfarem dedigimi zannedip o tatlı sesiyle gulerek "sensin şekelvale" diyordu bana bu kış Turkiye'deyken :)o siralar r ve f harflerini soyleyemiyordu da.
Bu arada web siten de çok şeker Hatice. ABD'den selamlar

sevgili hatice senden dondurma tarifi istiyorum kendi uyguladıklarım pek iyi olmadı elimde dondurma emılgatörü var onu da kullanabıleceğim bir tarif aciil bekliyorum teşekkürler

The comments to this entry are closed.